UA-80184964-1MUZYKA NASZYCH CZASÓW - Promocja kompozycji XXI wieku

4 - letni Program "Muzyka Naszych Czasów" uruchamia
Stowarzyszenie Akademia imienia Krzysztofa Pendereckiego
wraz
z Europejskim Ce
ntrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. 


CEL to wprowadzenie polskiej muzyki XXI wieku w krwioobieg szkolnictwa artystycznego pod Honorowym Patronatem
Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


REALIZACJA przez zamówienia u kompozytorów do 30. roku życia i wielokrotne wykonania przez uczniów i studentów wraz z Mistrzami szkolnictwa muzycznego. Ponadto nagrania na płytach CD oraz wydanie nut wykonywanych kompozycji - PWM.

Pierwsze spotkanie organizacyjne reprezentantów 6 Uczelni i 6 Szkół Średnich odbyło się w siedzibie Związku Kompozytorów Polskich 21 X 2016 roku.
 program@muzykanaszychczasow.pl
www.facebook.com/program.muzyka.naszych.czasow


II EDYCJA PROGRAMU 


Po ubiegłorocznym sukcesie prezentacji 8 utworów Kompozytorów XXI wieku 
przez młodych utalentowanych  Artystów  Wykonawców z Uczelni i Szkół Muzycznych
     ZAPRASZAMY do LUSŁAWIC
w gościnne progi Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego 
    na KONCERT OTWARCIA II Edycji Programu MUZYKA NASZYCH CZASÓW 
 
    w dniu 11 marca 2018 roku o godz. 19:00.
W PROGRAMIE:  6 minutowe utwory 9 kompozytorów w wykonaniu 
23 instrumentalistów oraz promocja płyty CD "Muzyka Naszych Czasów"
nagranej w 2017 roku na  Koncercie  I Edycji Programu przez firmę fonograficzną DUX.
                                                                ***
KOMPOZYTORZY
 
I EDYCJA PROGRAMU


Michał Dobrzyński

Michał Dobrzyński urodzony 24.11.1980 r. w Szczecinie. Kompozytor.

 

Z wyróżnieniem ukończył studia kompozytorskie w Akademii Muzycznej im.

F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Marka Jasińskiego i prof. Zbigniewa Bargielskiego w 2005 r a w 2008 studia doktoranckie w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Obecnie jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Studiował również we Włoszech (Instituto Achille Peri w Regio Emilia) pod kierunkiem prof. Andrea Talmellego i prof. Maurizio Ferrariego. Ponadto brał udział w wielu kursach mistrzowskich i seminariach takich kompozytorów jak Anders Hillborg, Luca Francesconi, Marco Stroppa, Ivan Fedele, Horaţiu Rădulescu, David Dramm, Fabián Panisello, Hugues Doufort.

Michał Dobrzyński należy do grona twórców młodego pokolenia, którzy zostali wyłonieni przez prof. Krzysztofa Pendereckiego i prof. Henryka Mikołaja Góreckiego do prestiżowego programu „Młodzi kompozytorzy w hołdzie Fryderykowi Chopinowi” zrealizowanego w latach 2007-2010 przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Jest laureatem konkursów kompozytorskich, m.in. II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. I.J. Paderewskiego (Bydgoszcz 2006), III nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim z okazji 25. rocznicy pontyfikatu Papieża Jana Pawła II (Wrocław 2003), wyróżnienia na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim z okazji 30-lecia Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (2004), I nagrody w Międzyuczelnianym Konkursie na Fugę (2003). Michał Dobrzyński jest również wielokrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

We wrześniu 2012 ukazała się monograficzna płyta kompozytora „Expression” (DUX 0752). Wykonawcy to: Chór i Orkiestra Filharmonii Śląskiej w Katowicach, Śląska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Przemysława Fiugajskiego oraz soliści (m.in. Bartłomiej Nizioł). W 2008 ukazała się płyta „Młodzi kompozytorzy w hołdzie Fryderykowi Chopinowi” (DUX 0635/0636), na której znalazło się jego Trio florenckie na skrzypce, wiolonczelę i fortepian. Płyta otrzymała nominację do nagrody „Fryderyk 2009”. W 2014 roku na płycie „Tribute to Carl Loewe”, znalazły się m.in. Trzy Pieśni do słów Rilkego Michała Dobrzyńskiego oraz ballady C. Loewego w aranżacji Michała Dobrzyńskiego w wykonaniu Urszuli Kryger i Adama Kruszewskiego z udziałem Baltic Neopolis Orchestra pod dyrekcją Pawła Kotli. Płyta otrzymała rekomendację niemieckiej rozgłośni SWR2.

Utwory Michała Dobrzyńskiego wykonywane były przez renomowane zespoły i solistów w Polsce i zagranicą (Chiny, Czechy, Niemcy, Szwecja, USA, Włochy).

Jego Operetka na podstawie dramatu Gombrowicza wystawiana była w Warszawskiej Operze Kameralnej aż 11 razy w ciągu dwóch sezonów, zyskując znakomite recenzje krytyków i żywy odbiór publiczności. Spektakl wytypowany został do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Operowym „Armel”, którego 10. edycja odbędzie się we Wiedniu w 2017.

Utwory Michała Dobrzyńskiego znajdują się w katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

 

Strona internetowa: www.michaldobrzynski.comEwa Fabiańska- Jelińska

Ewa Fabiańska-Jelińska urodzona w 1989 r. w Toruniu. Kompozytorka i muzykolog.

      Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Zbigniewa Kozuba (2013) Jest także absolwentką studiów podyplomowych z kompozycji (2014) w uczelni Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu pod kierunkiem prof. Reinharda Kargera. W roku 2016 uzyskała stopień doktora w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej kompozycja i teoria muzyki.
     Laureatka wielu stypendiów artystycznych i naukowych m.in. programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 'Młoda Polska', programu stypendialnego Instytutu Adama Mickiewicza 'Kultura Polska na świecie', Stypendium Prezydenta Miasta Torunia, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Miasta Poznania. Jej utwory są niezwykle często wykonywane w kraju (np. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej 'Warszawska Jesień', Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej 'Poznańska Wiosna Muzyczna', Międzynarodowy Festiwal 'Muzyka w Starym Krakowie', Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich 'Probaltica' czy 'Festiwal Muzyki Polskiej' w Krakowie) oraz podczas licznych festiwali zagranicznych (m.in. w Czechach, Niemczech, Austrii, Irlandii, Estonii, Holandii, Norwegii, Szwecji, Luksemburgu, na Słowenii, Ukrainie, w USA i Korei Południowej).
   Jest laureatką wielu prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów kompozytorskich m.in. Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego na utwór perkusyjny w Oklahoma City, USA (2010), Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego 'Gramodeska' w Pradze (2011), Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego im. T. Ochlewskiego, organizowanego przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne (2011 oraz 2015), Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego 'Marathon V-Festival for young contemporary music' w Wiedniu (2013), Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego KM Związku Kompozytorów Polskich im. Z. Mycielskiego (2013, 2014) czy XIV. International Forum Music of Youth w Kijowie (2016). Jej utwory są wydawane regularnie przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne PWM, Acte Prélable oraz Norsk Musikforlag z Norwegii.
   Kompozycja Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej Trzy Tańce Polskie na kwintet dęty blaszany została zakwalifikowana przez międzynarodowe jury oraz wykonana w 2016 roku podczas Światowych Dni Muzyki w Korei Południowej organizowanych przez Międzynarodowe Towarzystwo Muzyki Współczesnej. Kompozytorka była jedną z najmłodszych uczestniczek tego Festiwalu.
  Ewa Fabiańska-Jelińska jest członkiem Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej, Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich, Koordynatorem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Poznańska Wiosna Muzyczna oraz wykładowcą Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego.

Strona internetowa: www.jelinska.com


Szymon Godziemba - Trytek

Szymon Godziemba-Trytek urodzony 21.02.1988 r. w Bielsku-Białej. Kompozytor, teoretyk muzyki.

   Studiował kompozycje u Marka Jasińskiego w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (2008-2010). W 2009 roku otrzymał roczne stypendium w ramach programu ERASMUS w Istituto Superiore di Studi Misicali "Achille Peri" w Reggio nell'Emilia we Włoszech, pod kierunkiem Andrea Talmelli. W 2013 roku w macierzystej Uczelni ukończył studia kompozytorskie II stopnia (dyplom z wyróżnieniem) w klasie prof. Mariana Borkowskiego. Od trzech lat jest wykładowcą tej Uczelni.
      Szymon Godziemba-Trytek jest laureatem kilkunastu nagród i wyróżnień w ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach kompozytorskich. Do najważniejszych należą : I nagroda na międzynarodowym konkursie kompozytorskim EACC12 Choral Composition Award w Graz za Beati na chór mieszany a cappella (2012), III nagroda ex aequo na VII Konkursie im. Karola Szymanowskiego w Warszawie za Tre Episodi na orkiestrę (2013), III nagroda na X Composer Competition „Musica Sacra” w Kolonii za Miserere mei Deus, miserere mei na chór mieszany a cappella (2014), wyróżnienie na XIII Konkursie Kompozytorskim im. Tadeusza Ochlewskiego w Krakowie za A Wanderer’s Song na chór dziecięcy (2015), oraz I nagroda na XII International Composer Competition „Musica Sacra Nova 2016” w Cambridge za Beatus vir na chór mieszany a cappella (2016).
      Utwory Szymona Godziemba-Trytka znalazły się w repertuarach wielu festiwali i koncertów w Polsce i zagranicą (Austria, Hiszpania, Irlandia, Niemcy, Rosja, Ukraina, Wielka Brytania, USA oraz Włochy) m.in.: MFMW Warszawska Jesień (koncert towarzyszący), Gaude Mater w Częstochowie, Legnica Cantat, Europäisches Festival für zeitgenössische geistliche Musik w Kolonii, International Choral Festival Missoula, Cork International Choral Festival. Wykonywane były m.in. przez takie zespoły jak: Filharmonia Pomorska, Filharmonia Szczecińska, Filharmonia Gorzowska, Baltic Neopolis Orchestra, Trinity College Choir (Wielka Brytania), Jauna Muzika Vilnius Municipal Choir (Litwa), Chór Polskiego Radia, Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis.
       Kompozycje Szymona Godziemba-Trytka zostały opublikowane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Wydawnictwo Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego, Schott Music w Mainz, Helbling Verlag w Innsbrucku oraz Carus-Verlag w Stuttgarcie.
      Twórca uhonorowany został licznymi nagrodami i stypendiami za działalność artystyczną, w tym: Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej (2012), Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia (2012), Stypendium Prezydenta Miasta Bydgoszczy dla wyróżniających się studentów (2013), Stypendium Fundacji Grazella w dziedzinie muzyki (2013), I miejsce w plebiscycie Rumaki 2013 organizowanym przez Grupę Kapitałową Makrum S. A. za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i godne reprezentowanie województwa kujawsko- pomorskiego w kraju i na świecie.

Strona internetowa: www.godziemba-trytek.pl

Aleksandra Kaca

Aleksandra Kaca urodzona 16.5.1991 r. w Radomiu. Kompozytorka i tłumaczka.

 

Ukończyła italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2012 – 2013 odbyła studia częściowe na Università LUMSA w Rzymie na kierunku produkcja kultury, dziennikarstwo i multimedia, a rok później, w 2014 roku, rozpoczęła studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie obecnie jest studentką trzeciego roku kompozycji w klasie prof. Marcina Błażewicza. W 2016 roku, również na UMFC, podjęła podyplomowe studia Menedżer muzyki, prowadzone we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. 

Aleksandra Kaca jest jedną z założycielek grupy kompozytorskiej gen~.rate, zajmującej się promocją twórczości młodego pokolenia kompozytorów oraz organizacją Koncertów Muzyki Nowej. Od października 2015 roku odbyło się ich pięć - ostatni jako wydarzenie towarzyszące w ramach 59. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień.

Jest laureatką I Nagrody w 56. Konkursie Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda za utwór Smugi cienia na harfę, fortepian i wiolonczelę. Wygrała również konkurs organizowany przez amerykański zespół Ensemble for These Times (E4TT) a wykonanie zwycięskiej kompozycji – Mémoire de l’ombre na wiolonczelę solo - zaplanowane jest na wiosnę 2018 roku w Stanach Zjednoczonych. 

Aleksandra Kaca doskonaliła swoje umiejętności na kursach w kraju i za granicą, m.in. w klasie prof. Sławomira Wojciechowskiego, prof. Cezarego Duchnowskiego oraz podczas Next Generation Donaueschinger Musiktage.

Jej utwory wykonywane były m.in. w Warszawie: w Mazowieckim Instytucie Kultury, Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, w Akademii Muzycznej w Krakowie (podczas koncertu organizowanego we współpracy z Musikhochschule w Kolonii), w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach.  

Zainteresowania kompozytorki ukierunkowane są na różne gatunki muzyki. Jest założycielką i liderką zespołu FJORS (kompozycje, wokal, instrumenty klawiszowe, elektronika). W październiku 2014 roku wykonała wraz z zespołem recital w ramach Gali wieńczącej VII edycję Symfonii Serc, która odbyła się w Zamku Królewskim w Warszawie. Za działalność charytatywną na rzecz Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego została uhonorowana oznaką Ambasadora SM.

            Jako tłumaczka ma na koncie m.in. współpracę z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina, festiwalem Koncerty Urodzinowe Chopina, a także odbywającym się w kinie Muranów w Warszawie festiwalem nowego kina włoskiego Cinema Italia Oggi.

 


Kamil Kruk

Kamil Kruk urodzony w 1989 r. w Puławach. Kompozytor.

 

Ukończył z wyróżnieniem dwie specjalności: Teorię muzyki (2013) i Kompozycję (2015) w Akademii Muzycznej w Krakowie. Obecnie jest słuchaczem Stacjonarnych Studiów Doktoranckich tej Uczelni (specjalność Kompozycja, klasa prof. Anny Zawadzkiej-Gołosz).

Jego utwór Strzępy snu na flet basowy i wibrafon został wyróżniony w 53 Konkursie Młodych Kompozytorów im Tadeusza Bairda w Warszawie. Uczestniczył w dwóch edycjach kursów kompozytorskich we Wrocławiu (2011, 2012), gdzie pracował z prof. Grażyną Pstrokońską – Nawratil oraz w międzynarodowych warsztatach kompozytorskich w Ostravie (2015). W 2014 r. otrzymał Stypendium Marszałka Województwa Małopolskiego za szczególne osiągnięcia artystyczne (Sapere Auso). W roku akademickim 2015/2016 oraz 2016/2017 otrzymał stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie dla najlepszych doktorantów.

Twórczość Kamila Kruka prezentowana była na licznych koncertach organizowanych przez Koło Naukowe Studentów Kompozycji m.in. w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Łodzi. Jego kompozycje wykonywane były na międzynarodowych festiwalach: aXes – Triduum Muzyki Nowej (Kraków 2014), Warszawska Jesień (2014, 2015), Ostrava Days (Ostrava 2015), Wawel o Zmierzchu (Kraków 2015), Musica Polonica Nova (Wrocław 2016), Musica Electronica Nova (Wrocław 2016), Festiwal Kompozytorów Krakowskich (2016), Międzynarodowe Dni Muzyki Organowej w Krakowie (2016), Tauron Musica Electronica Nova – out of borders (San Sebastián/Hiszpania 2016).

W 2016 r. na zamówienie zespołu Sort Hul Ensemble skomponował utwór Cadenzato na saksofon tenorowy i zespół kameralny, którego prawykonanie odbyło się w Austriackim Forum Kultury w Warszawie. Partia solowa wykonana została przez Alinę Mleczko.

Kamil Kruk zajmuje się również działalnością dydaktyczną. W krakowskiej Akademii Muzycznej prowadzi wykład Wybrane zagadnienia muzyki nowej (kierownictwo prof. K. Penderecki). Jest również nauczycielem przedmiotów teoretycznych w szkole muzycznej II stopnia. Od 2017 r. jest członkiem Stowarzyszenia „Małopolska Manufaktura Sztuki”.

 


Dariusz Przybylski

Dariusz Przybylski urodzony w 1984 r. Kompozytor i organista. Autor oper, utworów symfonicznych, kameralnych oraz wokalnych.

 Ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w klasie kompozycji prof. Marcina Błażewicza i klasie organów prof. Andrzeja Chorosińskiego. Studiował także
w Kolonii, Karlsruhe i Frankfurcie nad Menem. W roku 2016 uzyskał stopień doktora habilitowanego w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, gdzie wykłada.

Komponował na zamówienie m. in. Deutsche Oper Berlin, Warszawskiej Opery Kameralnej, Stowarzyszenia im. L. van Beethovena, Narodowego Forum Muzyki, Filharmonii Poznańskiej.

Prowadził wykłady gościnne w Nowym Jorku, Hamburgu, Rzymie, Stambule, Mińsku
i Moskwie, a w roku akademickim 2010/11 klasę kompozycji w Keimyung University
w Daegu, Korea Południowa. 

Stypendysta m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, DAAD, Fundacji Deutsche Bank w programie Akademie Musiktheater heute, Internationale Ensemble Modern Akademie 2012/13, Kunststiftung NRW 2013.

W latach 2007-10 był objęty 4-letnim programem promocyjnym "Młodzi kompozytorzy w hołdzie Fryderykowi Chopinowi" Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Laureat międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów kompozytorskich. Nominowany do Paszportów Polityki 2014. Kompozytor- rezydent  podczas "kofomi" Composers’ Forum w Mittersill 2009 (Austria), International Composers’ Academy Bad Ischl 2010 (Austria), Scratch Cantatas Festival in 2012 Niznhyi Novgorod (Rosja), Vocalensemble Phoenix16 (Berlin, 2012/13) i Filharmonii Gorzowskiej (2015/16).

Jest członkiem Związku Kompozytorów Polskich, Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Wydawcą utworów Dariusza Przybylskiego jest Verlag Neue Musik w Berlinie. 

 

Strona internetowa: http://www.dariuszprzybylski.eu/


Mateusz Śmigasiewicz

Mateusz Śmigasiewicz urodzony w 1989 r. w Krakowie. Kompozytor.
 
      Absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Warszawie (1996-2008) a następnie Uniwersytet Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie kompozycji prof. Zygmunta Krauzego (2008-2013). Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich kompozytorów, jak Simon Steen-Andersen, Phillipp Manoury, Johannes Kreidler i Mark Andre.

       Mateusz Śmigasiewicz działa twórczo na wielu polach, komponując muzykę kameralną, elektroakustyczną, elektroniczną, komputerową oraz muzykę ilustracyjną do filmu i teatru, gdzie na stałe współpracuje z ojcem- reżyserem Waldemarem Śmigasiewiczem. W 2014 roku skomponował muzykę do pełnometrażowego fimu fabularnego „Arbiter Uwagi” (reż. Jakub Polakowski). W 2015 stworzył ilustrację dźwiękową do baletu „Elements” (reż. Marta Sieczak) mającego swoją premierę na Festival of Performing Arts w Yogyakarcie w Indonezji. Tego samego roku skomponował również muzykę do utworu wideo Anny Orłowskiej, wyświetlanego w ramach FORMY – Festiwalu Sztuk im. Wojciecha Zamecznika. W latach 2015-2016 uczestniczył w programie mikrorezydencji SOCCOS, organizowanym w Warszawie przez A-I-R Laboratory CSW Zamek Ujazdowski oraz DISK w Berlin. W 2016 roku na konkursie „Sinfonietta per Sinfonietta”, organizowanym przez orkiestrę Sinfonietta Cracovia uzyskał wyróżnienie za utwór Sinfonietta per 13 Archi. W tym samym roku razem z Izabelą Smelczyńską zawiązali zespół wykonujący improwizowaną muzykę elektroniczną Euphonia Pseudolarix, który występował m.in. w warszawskiej Galerii Czułość oraz na festiwalu Musica Privata w Łodzi. Utwory Mateusza Śmigasiewicza wykonywane były wielokrotnie w salach koncertowych w Polsce oraz zagranicą (Ukraina, Włochy, Indonezja).

 

Srona internetowa: mateuszsmigasiewicz.wordpress.com


Ignacy Zalewski

Ignacy Zalewski urodzony 21.09.1990 r. Kompozytor i dyrygent.

 

Ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie kompozycji prof. Marcina Błażewicza (2009-2014). W 2015 roku uzyskał stopień doktora sztuki muzycznej.

Kompozytor-rezydent Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus (2013-2014) i Filharmonii Świętokrzyskiej (2016-2017). Rozwijał warsztat kompozytorski podczas warsztatów z Magnusem Lindbergiem w Londynie (2016), Wolfgangiem Rihmem w Rostocku (2011) i podczas indywidualnych lekcji mistrzowskich u prof. Krzysztofa Pendereckiego (2015).

Ignacy Zalewski jest laureatem kilkunastu nagród na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach kompozytorskich, m. in. I Nagrody na 51. Konkursie Młodych Kompozytorów im. T. Bairda (Warszawa, 2010), III Nagrody i Nagrody Specjalnej na I Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim "ARBORETUM" im. K. Pendereckiego (Radom,2012), II Nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. K. Szymanowskiego (Warszawa, 2013), I Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim "Wielokulturowość nie działa?" (Trondheim/Kraków, 2014).

Otrzymał również nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne (2008, 2012) a także stypendia- DongSang Research Foundation (2012) i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2012).

Ignacy Zalewski za najlepszy debiut kompozytorski w Teatrze Polskiego Radia (2015) otrzymał Nagrodę "Amadeusz" przyznawaną przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, oraz nagrodę "za najlepszą muzykę do słuchowiska radiowego" na Festiwalu "Dwa Teatry” - Sopot 2015.

Jego utwory były wykonywane m. in. w Polsce, Niemczech, Rosji, Norwegii, Japonii, Szwajcarii, na Węgrzech, na Słowenii i na Ukrainie, przez takie orkiestry jak Trondheim Symphony Orchestra, Slovenia RTV Symphony Orchestra, Orkiestra Kameralna Filharmonii Lwowskiej, Polska Orkiestra Radiowa, Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej pod batutą Mistrzów- Jacka Kaspszyka, Wojciecha Michniewskiego, Szymona Bywaleca, Jessicę Cottis, Marzenę Diakun i Przemysława Fiugajskiego oraz znakomitych Solistów m. in. Agatę Szymczewską, Markę Bracha, Leszka Lorenta,, Macieja Frąckiewicza.

Utwory Ignacego Zalewskiego ukazały się na dziesięciu płytach CD, wydanych przez firmy fonograficzne: DUX, Polskie Radio, CD Accord i Requiem Records.

Ignacy Zalewski od 2014 roku wykłada na macierzystej Uczelni. Jest również dyrygentem i kompozytorem zespołu muzyki nowej Hashtag Ensemble z którym koncertował na licznych festiwalach w całej Polsce m.in. Musica Electronica Nova, Poznańska Wiosna Muzyczna, Festiwal „Ogrody Muzyczne” w Warszawie. Ma na swoim koncie liczne prawykonania, w tym „Warsaw Music” Wojciecha Błażejczyka, którego nagranie dokonane przez Hashtag Ensemble pod Jego batutą dostało się do finałowej szóstki konkursu Palma Ars Acoustica organizowanego przez Europejską Unię Radiową.

Od 2012 roku Ignacy Zalewski jest członkiem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

 

Strona internetowa: https://www.ignacy-zalewski.com/

 

© 2016 Stowarzyszenie Akademia imienia Krzysztofa Pendereckiego, Międzynarodowe Centrum Muzyki